T s háčkem

By | 12.5.2015

Postup pro napsání t s háčkem, čili ť je velice jednoduchý a navíc ho můžete aplikovat i na jiná písmena, u kterých potřebujete přidat háček. U všech je prakticky totožný. Je přitom jedno, jestli se jedná o písmena, která na klávesnici nejsou přímo – třeba ď a ň, nebo jsou – třeba š a č. Výsledek je stejný. Pojďme se tedy společně podívat jak na to.

JAK NAPSAT T S HÁČKEM

  1. V prvním kroku je třeba zkontrolovat, zda je klávesnice přepnuta na českou klávesnici. Stačí se podívat do pravého dolního rohu obrazovky. Pokud tak vidíte CS, je vše v pořádku. Jestliže tam máte napsáno něco jiného, například EN, což je anglická klávesnice, přepněte ji na českou současným stiskem kláves levý Alt a Shift.
  2. V druhém kroku je třeba zmáčknout klávesu Shift a tu držet. Zatímco ji držíte, zmáčkněte klávesu pro „háček“. Nalézá se v pravé horní části klávesnice a jsou na ní celkem čtyři znakyháček, čárka, plus a rovná se. Poté co jste tuto klávesu stiskli, zatímco jste drželi Shift, můžete vše pustit. V této chvíli se ještě nic nezobrazilo, takže se neděste. Tímto krokem jste totiž zatím počítači jen dali signál, že chcete, aby další písmeno, které napíšete, mělo háček.
  3. Z toho vyplývá, že teď už jen stačí stisknout klávesu pro písmeno „t“ a ť je napsáno. Takto je možné napsat víceméně jakékoliv písmeno s háčkem. Kdybyste místo „t“, zmáčkli „c“, napsalo by se „č“.
Klávesy pro ť

T s háčkem