Přepnutí na anglickou klávesnici

By | 12.5.2015

Přepnutí na anglickou klávesnici je jedním z nejzákladnějších a nejpoužívanějších klávesových úkonů, ale je jasné, že se každý musí někde naučit jak na to. Je to navýsost prosté. Jediné co musíte udělat je současně stisknout levý Alt (ne pravý), který je umístěn nalevo od mezerníku a Shift (zde je jedno jestli levý, nebo pravý). A je to. Takže ještě jednou: zároveň stisknout levý Alt a Shift.

Klávesy pro aktivaci anglické klávesnice

Jak poznáte, že došlo k přepnutí na anglickou klávesnici

To jaká jazyková sada je právě na počítači aktivní, zjistíte pouhým pohledem na hlavní panel umístěny zcela dole na obrazovce. Podívejte se do jeho pravé části a hledejte ikonku skládající se ze dvou písmen. Pokud jsou zobrazené písmena EN, máte aktivní anglickou klávesnici. Jestliže je tam CS, je aktivní česká klávesnice. Může mít však na počítači nainstalovanou jazykovou sadu prakticky jakéhokoliv jazyka. Třeba němčinu a portugalštinu. Přepínání funguje u všech zcela stejně.
Poznámka

Je třeba si uvědomit, že na anglickou klávesnici přepnete jen v případě, kdy je na počítači nainstalována příslušná jazyková sada. Jestliže tomu tak není, je nutné ji nainstalovat. U růžných verzí Windows je postup trochu odlišný, ale v zásadě se zase tolik neliší. Je třeba otevřít nabídku Start (logo Windows v levém dolním rohu obrazovky) a zde kliknout na „Ovládací panely“. Dojde k otevření okna, kde kliknete na možnost „Hodiny, jazyk a oblast“. Poté již jen najděte možnost „Změnit jazyk“, nebo „Přidat jazyk“ a z nabídky jazyků vyberte ten, který chcete přidat. V tomto případě to bude zřejmě angličtina.

Přepnutí na anglickou klávesnici