Znak Dolaru $

By | 12.5.2015

Znak Dolaru je možné napsat několika způsoby, z nichž některé jsou značně univerzální a některé bohužel méně. Přesto se ve všech případech jedná o jednoduchý a snadno zapamatovatelný postup, jak znak Dolaru na počítači napsat.

ZNAK DOLARU POMOCÍ ZKRATKY PRAVÉHO ALT

  1. Hned napravo od klávesy mezerníku najdete klávesu pravého Alt, na níž je nápis Alt Gr. Stiskněte ji a držte.
  2. Zatímco držíte první zmiňovanou klávesu, klikněte na klávesu pro napsání písmene ů. $ je napsán.

Klávesy pro $
S VYUŽITÍM KLÁVES LEVÝ ALT A CTRL

  1. Stiskněte dvě klávesy, a to levý Alt a Ctrl. Držte je.
  2. Stejně jako v prvním zmiňovaném případě zmáčkněte klávesu písmene ů a znak $ je napsaný.

Jak napsat Dolar znak

ASCII KÓD PRO $

  1. Stiskněte tlačítko levý Alt a opět ho držte.
  2. Na numerické klávesnici napište číslo 36. Hotovo. Problémem využití ASCII kódů je nutnost mít na klávesnici numerickou část klávesnice, které bohužel u většiny moderních notebooků kvůli jejich malé velikosti chybí. V takových případech je možnost použití tohoto postupu nemožná.

Alt+36

V OFFICE WORD PŘES VKLÁDÁNÍ SYMBOLŮ

Pokud máte problém se zapamatováním klávesových zkratek, nebo se je prostě nechcete učit, můžete v Office Word využít funkci vkládání symbolů, která tento problém vyřeší. V otevřeném souboru přejděte na hlavním panelu nahoře do sekce „Vložení“. Tam téměř zcela vpravo uvidíte část s názvem „Symbol“, na kterou kliknete. Tím dojde k otevření okna, ve kterém už jen stačí vybrat si symbol, který chcete vložit.
PŘEPNĚTE NA ANGLICKOU KLÁVESNICI

Poslední byť ne příliš sofistikovanou metodou je přepnutí na anglickou klávesnici (Alt + Shift). Po přepnutí stiskněte klávesu Shift, držte ji a následně stiskněte klávesu, kterou běžně používáte k napsání písmene „č“ (jsou na ní dvě 4, písmeno č a námi požadovaný znak Dolaru).

Znak dolaru