Znak srdce ♥ ♡ ❤ ❥

By | 25.7.2018

Znak srdce patří mezi ty symboly, které přímo na klávesnici nenajdeme a jejich zápis musíme provést pomocí nějaké klávesové zkratky, nebo jiné okliky. I tak se však nejedná o nic složitého a zdlouhavého a dokonce máme na výběr hned z několika možných variant. Pojďme si nyní popsat jak srdíčko napsat.

ZNAK SRDÍČKO POMOCÍ ASCII

Velmi prostou a v tomto případě i celkově nejschůdnější metodou je využití ASCII kódů. Celý postup spočívá ve stisknutí a držení klávesy levý Alt a následného vyťukání několikamístného číselného kódu na numerické klávesnici. K zápisu znaku pak dochází po puštění levého Alt. Podotkněme pak, že tento postup není možné využít u kompaktnějších notebooků s neplnohodnotnou klávesnicí bez numerické části.

Kombinace pro jednotlivé varianty:

♥ = Alt+9829

♡ = Alt+9825

❤ = Alt+10084

❥ = Alt+10085
Alt 9829 srdíčko znak

UNICODE A HTML ENTITY A KÓDY PRO ZNAK SRDCE

Unicode

Hex

HTML kód

HTML entita

U+02665

♥

♥

♥

U+02661

♡

♡

U+02764

❤

❤

U+02765

❥

❥

V PROGRAMECH WORD, EXCEL A POWERPOINT

Pokud pracujete v některém z programů sady Microsoft Office, kam patří Word, Excel či PowerPoint, můžete každý z uvedených čtyř symbolů do dokumentu vložit jednoduše přes mapu znaků. Tu si otevřete tak, že nahoře v menu nazvaném Panel nástrojů kliknete na položku Vložení. Tím dojde k otevření jejího pásu karet, ve kterém vyhledejte položku nazvanou Symbol a klikněte na ni. Otevře se vám Mapa znaků. V té vyhledejte znak srdíčko, které vyhovuje vašim požadavkům, označte ho a kliknutím na tlačítko Vložit ho zapište do dokumentu, ve kterém aktuálně pracujete.

Upozornění: V rámci mapy znaků pracujeme vždy s konkrétním fontem a ne každý má tento znak nadefinovaný. Je tudíž nutné, abychom zvolily takový font, který je pro naše účely vhodný. Výběr fontu provádíme přímo v otevřeném okně mapy znaků, a to vlevo nahoře v rámci položky nazvané Písmo. Znak srdíčko má nadefinovaný například font Times New Roman.
ZKOPÍRUJTE SI HO PŘÍMO TADY

Řešením, které splní svůj účel je zkopírovat si znak srdce jednoduše přímo zde. Stačí ho označit pomocí myši, zkopírovat ho stiskem Ctrl+C a následně vložit kam potřebujete stiskem Ctrl+V.

Jednotlivé varianty: ♥ | ♡ | ❤ |

Znak srdce