Nekonečno ∞ znak

By | 25.7.2018

Znak nekonečno ∞, který představuje takzvaná ležatá osmička, je spjat především s matematikou, ale silný význam má například i ve filosofii, nebo náboženství. Obecně řečeno ho můžeme chápat jako symbol něčeho co nemá hranice, co je věčné, co je nerozdělitelné nebo co nemůžeme změřit. Pojďme si teď říci, jak ho napsat na počítačové klávesnici. Není to až zase tolik složité.

POMOCÍ KLÁVESY LEVÝ ALT

Prakticky jediný přímý zápis tohoto symbolu přímo na klávesnici je možný s pomocí ASCII kódu. Na první pohled to zní možná složitě, ale opak je pravdou. Kroky jsou následující.

  1. Stiskněte a držte klávesu levý Alt.
  2. Na numerické části klávesnice (napravo) zadejte číselný kód 8734.
  3. Pusťte levý Alt a ∞ se automaticky napíše.

ASCII pro ∞ = Alt+8734

Poznámka: Tato metoda bohužel v některých méně vyspělých programech nefunguje. To se týká například programu Poznámkový blok.
Alt 8734 ležatá osmička

NEKONEČNO PŘES MAPU ZNAKŮ

Druhou, trochu zdlouhavější, avšak velmi univerzální metodou je provést zápis přes mapu znaků, kterou si můžeme otevřít jak ve Windows jako samostatný program, tak přímo ve Wordu a dalších programech Office. V rámci Windows ji spustíme přes nabídku Start, kde ji najdeme mezi programy (Příslušenství Windows). Ve Wordu pak přes „Vložení→Symbol“. V mapě znaků pak už jen stačí náš znak najít a vložit kam potřebujeme. Je to velmi snadné.

UNICODE A HTML ENTITY A KÓDY PRO ∞

Unicode

Hex

HTML kód

HTML entita

U+0221E

∞

∞

∞
ZKOPÍRUJTE SI HO ZDE

Pokud potřebujete tento znak napsat jednorázově a z jakéhokoliv důvodu si nejste schopni poradit s postupy zápisu uvedenými výše, nedělejte z toho vědu a nekonečno si zde jednoduše zkopírujte a vložte, kam potřebujete. Použijte klasický postup označení myší a následné zkopírování pomocí klávesové zkratky Ctrl+C a vložení pomocí klávesové zkratky Ctrl+V. Je to sice tak trochu amatérské, ale svůj účel to splní a to je hlavní.

Ležatá osmička:

Nekonečno