Znak Libry Ł

By | 12.10.2015

Pro zápis znaku Libry na klávesnici lze stejně jako v mnoha jiných případech aplikovat řadu jednoduchých klávesových zkratek. I zde platí, že některé jsou naprosto univerzální a jiné mají daná omezení. Bez výjimky jsou však všechny snadno zapamatovatelné a taktéž proveditelné.

ZNAK LIBRY POMOCÍ KLÁVESY PRAVÝ ALT (Alt Gr)

  1. Vpravo od klávesy mezerníku najdete tlačítko pravý Alt, nebo také Alt Gr. Tu stiskněte a nepouštějte.
  2. Během toho co držíte první zmíněné tlačítko, zmáčkněte klávesu pro napsání písmena L. Tím docílíte napsání znaku Ł.

Klávesy pro Ł
Ł POMOCÍ ASCII KÓDU

  1. Stiskněte tlačítko levý Alt (nalevo od mezerníku) a držte ho.
  2. Poté na numerické části klávesnice vyťukejte číslici 0163. Hotovo. Předpokladem pro použití tohoto postupu je klávesnice, která má numerickou část, což u dnes tolik oblíbených notebooků menší velikosti není časté.

ASCII kód = Alt+0163

Alt+0163

SYMBOL LIBRY V OFFICE WORD

Oba výše uvedené postupy pochopitelně lze aplikovat v tomto programu, ale může se stát, že vám to z nějakého důvodu nejde (je jedno z jakého). V tomto konkrétním případě a v tomto konkrétním programu tedy můžete učinit následující. V otevřeném souboru Office Word najdete nahoře sekci „Vložení“. Klikněte na ni. Otevře se vám panel, kde najdete část „Symbol“. Klikněte na ni a dojde k rozevření malého okénka. Stisknete „Další symboly“ a otevře se větší okno, kde již mezi nespočtem znaků najdete i znak Libry. Najeďte na něj, klikněte a on se automaticky vepíše do dokumentu na místo, které jste označili.

ZKOPÍRUJTE HO ZDE

Jste-li v koncích a nevíte si rady ani s jedním zde popsaným postupem, máte ještě jednu poslední možnost. Znak Libry si zkopírujte zde – Ł. Označte ho myší, současně podržte klávesy Ctrl a C (kopírovat), přejděte do dokumentu, kam chcete Ł vložit, klikněte do místa, kde mýt vložen a současně podržte klávesy Ctrl a V (vložit).
Ł VE ZNAKOVÉ SADĚ WINDOWS-1250 (CP-1250), UNICODE A HTML

Windows-1250 = 0xB3

UNICODE = U+0142, při kódování pak &#xa3, respektive příslušné numerické vyjádření &#163

HTML = £

Znak libry