Křížek † # ×

By | 14.10.2015

Na počítači, respektive v dokumentech může člověk občas potřebovat napsat křížek, přičemž existují v podstatě tři jeho typy, a to (úmrtí, smrt), # (hashtag) a × (krát). Všechny vyjmenované je možné na klávesnici napsat několika způsoby, které nejsou nijak složité. Pojďme se na ně nyní podívat.

JAK NAPSAT KŘÍŽEK (†, #, ×) POMOCÍ ASCII KÓDU

  1. Postup je v prvním kroku pro všechny symboly křížku stejný. Nalevo od mezerníku najdete klávesu levý Alt. Tu stiskněte a nepouštějte.
  2. V druhém kroku vyťukáte na numerické části klávesnice (zkontrolujte, že je aktivní Num lock) příslušný číselný kód. Ten už se pro každý s křížků liší – † = 0134, # = 35, × = 0215.
  3. Nakonec pusťte levý Alt a znak se zapíše do místa, kde máte kurzor.

KLASICKÝ ZÁPIS POSTUPU

ASCII pro † = Alt+0134

ASCII pro # = Alt+35

ASCII pro × = Alt+0215
Alt+0134

KŘÍŽKY # A × POMOCÍ KLÁVESY PRAVÝ ALT (Alt Gr)

Tímto způsobem lze bohužel napsat jen křížky # a ×.

  1. Stiskněte pravý Alt, někdy nazvaný Alt Gr (napravo od mezerníku) a držte ho stisknutý. Alternativou držení této klávesy je držení dvou kláves, a to levý Alt (vlevo od mezerníku) a Ctrl.
  2. Nyní už je stačí během držení pravého Altu zmáčknout příslušnou klávesu. Pro # je to tlačítko písmene X, pro × je to tlačítko znaku ) – kulatá závorka, která se nachází vlevo od Enter.

Klávesy pro † # ×

ZKOPÍRUJTE JE ZDE

Klasický a efektivní postup, který můžete pro zápis těchto symbolů využít je jejich jednoduché zkopírování a následné vložení. Označte pomocí myši křížek, který chcete použít – †, #, ×. Stiskněte zároveň klávesy Ctrl a C (kopírovat a vložit do schránky). Přejděte do programu/dokumentu, kde chcete znak použít a kurzorem klikněte do místa, kam má být znak napsán. Nakonec stiskněte současně kombinaci kláves Ctrl a V (klávesová zkratka pro vložit obsah ze schránky).
VYUŽIJTE MAPU ZNAKŮ

Pro napsání všech tří křížků, ale také stovek dalších znaků můžete využít aplikaci Mapa znaků v operačním systému Windows. Jak aplikaci zapnout a jak ji používat naleznete na tomto webu na stránce Mapa znaků.

KŘÍŽKY V HTML

† – † (†)

# – #

× – × (×)

Prohlédnout všechny HTML entity

Jak napsat křížek